Očkování

COVID 19:

V současné době stát umožňuje se zaregistrovat na očkování proti koronaviru osobám nad 5 let věku. Podmínkou je registrace pacienta na stránkách ministerstva zdravotnictví, kde je i podrobný návod.
Odkaz na stránky https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/.

Alternativou k této cestě je očkování u praktického lékaře.
Od prosince dosud očkujeme proti Covid 19 v ordinaci vakcínou Pfizer.Aplikujeme jak 3.posilovací dávky,tak 1.dávky u pacientů,kteří očkování z různých důvodů zahajují až nyní.Všichni lidé se mohou nechat přeočkovat 3.dávkou nově již po 5.měsících!Ti co mají Modernu se mohou nechat přeočkovat též vakcínou Pfizer.Ti co mají vakcínu Johnson,tak se mohou přeočkovat též vakcínou Pfizer a to již po 2 měsících bez ohledu na věk.Každopádně je nutno předem zavolat k nám do ordinace a domluvit si se sestrou datum a čas aplikace.Určitě na vakcinaci nechoďte neobjednaní.

V poslední době však již zájem o očkování výrazně poklesl a tak až do odvolání aplikaci pozastavujeme.

V současnosti pacienty nad 65 let věku očkujeme proti pneumokoku vakcínou Prevenar.Dále očkujeme proti klíšťové encefalitidě.Osoby nad 50 let věku mají toto očkování hrazeno pojišťovnou.V případě Vašeho zájmu rovněž předem kontaktujte telefonicky ordinaci a domluvte si termín.